ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ СНІГОВИХ ЗАМЕТАХ

Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, сильно впливають на господарську діяльність населення, особливо в сільській місцевості. Негативний вплив цього явища ускладнюється хуртовинами, сніговими буранами, при яких різко погіршується видимість та транспортне сполучення як в містах, так і між містами області.

 

З оголошенням штормового попередження про можливі снігові заноси необхідно обмежити пересування, особливо в сільській місце­вості, створити необхідний запас продуктів, води і палива. В окремих районах з початком зимового періоду на вулицях, між хатами необхідно протягнути канати, які допоможуть в сильну хуртовину орієнтуватися пішоходам і перебороти сильний вітер.

 

Особливу небезпеку снігові замети представляють для людей, яких негода застала в дорозі далеко від людського житла. Занесені снігом шляхи, втрата видимості викликає повне дезорієнтування на місцевості.

 

При слідуванні на автомашині не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитися, щільно закрити жалюзі машини, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомашину треба поставити двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгрібати сніг, щоб машину не занесло снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль — добрий орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати.

 

Якщо в біду разом потрапило декілька чоловік, потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. Ні в якому випадку не можна покидати укриття — автомашину. В сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.

 

Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт: розшуку заметених снігом людей і сільськогосподарських тварин; надання першої медичної допомоги і розчищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринницьких ферм і виробничих будівель, ліквідації аварій на комунальних і енергетичних мережах.

 

Під час снігової бурі роботи слід виконувати тільки групами з таким розрахунком, щоб кожна людина знаходилась в полі зору інших працівників.

 

Знаходитись поблизу зруйнованої будівлі небезпечно, особливо необхідно остерігатися обірваних електродротів, вони можуть бути під напругою.

 

Головна умова — не піддаватись паніці, діяти грамотно, стримувати інших людей від нерозумних вчинків, надавати допомогу постраждалим.

 

Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте «101».

Additional information