Актуально!

24 травня в сесійній залі Бориславської міської ради обговорювалася проблема поводження з твердими побутовими відходами, яка була і є актуальною для нашого міста.

Одним із варіантів вирішення цієї проблеми – організувати роздільне сортування твердих побутових відходів. Це складний процес, який потребує як часу, так і фінансів. Та в нашому регіоні вже є чудові приклади для наслідування.

Голова міста наголосив, що потрібно кожному зокрема подати приклад для всього міста і показати, що питання роздільного сортування є важливим.
З приводу цього питання виступив перед слухачами Мирон Йосипович Цайтлер, в якого є досвід в реалізації таких проектів. Він розставив акценти на кількох аспектах правильного поводження з відходами. Відходи – це і ресурс, до чого ще не адаптоване мислення жителів. Одним із важливих правил є обов’язковий вивіз відходів за межі населених пунктів. Ще одним моментом про який не потрібно забувати є вклад кожного в наведення порядку в місті. Також доповідач назвав «каменем спотикання» потреби кожного , чим більше потреб - тим більше відходів.
Мирон Цайтлер навів приклад, як дотримуватись схеми сортування: органіка, пластик, папір, скло, несортоване сміття.

Що стосується цифр, то в Україні щороку утворюється близько 40 млн.м.куб. сміття. Воно накопичується на 770 сміттєзвалищах, безлічі несанкціонованих звалищах, які дифузно розкидані по всій території України;
Сім’я з 4-5 чоловік утворює 4 м3 побутових відходів у рік (приблизно 0,8 м3 припадає на одного мешканця); Для м.Борислава – 0,8 м3 х 35000= 28 000 м3 ; Частка несортованого сміття приблизно становить 1/8 від загального об’єму побутових відходів;
У разі сортування на міське сміттєзвалище надходитиме
28 000 м3 / 8 = 3500 м3..
Запропонований проект взято до уваги. Початок його реалізації буде розпочато з бюджетних установ.

Additional information